Balony z helem – co należy wiedzieć na ich temat?

Posted on

Balony z helem

Balony z helem

Balony to niezbędny gadżet podczas różnego rodzaju imprez takich, jak targi, konferencje, koncerty, pikniki czy festyny. Produkty tego typu dostępne są w rozmaitych rodzajach. Różnić mogą się one od siebie wielkością, kształtem, materiałem wykonania czy sposobem wypełnienia. Doskonale sprawdzają się one w roli nośnika treści reklamowej. Na ich powierzchni umieścić można bowiem zarówno nazwę i logo marki, jak i jej slogan reklamowy czy ciekawą, przykuwającą wzrok grafikę. Jednym z najpopularniejszych rodzajów baloników są te wypełnione helem. Co warto wiedzieć na ich temat? Podpowiadamy!Na początek warto zdawać sobie sprawę z faktu, jakiego rodzaju balony z helem można napompować. Przydatność takich produktów do pompowania jest powiązana w głównej mierze z ich wielkością. Co za tym idzie – pompować można produkty tak foliowe, jak i lateksowe. To, czy po wypełnieniu ich helem unosić będą się one w powietrzu, uzależnione jest wyłącznie od ich wielkości. Balonik musi być na tyle duży, aby znajdujący się w jego wnętrzu hel był w stanie unieść ciężar materiału, z jakiego taki gadżet został wykonany. Produkty w kształcie cyfr o wysokości kilkudziesięciu centymetrów nie zawsze będą unosiły się w powietrzu po nadmuchaniu.

Przed zakupem produktu, jakim są balony z helem, niezbędne będzie dowiedzenie się, czy wielkość produktu pozwala na to, by taki gadżet unosił się w powietrzu. Rodzaj materiału, z jakiego został wyprodukowany balonik ma znaczący wpływ na jego żywotność po napompowaniu. Chodzi tutaj o czas, w jakim będzie się on unosił w powietrzu po tym, gdy napełnimy go helem. Balony lateksowe unoszą się powietrzu przeważnie przez około 4-8 godzin. Im większy tego typu produkt, tym czas ten będzie dłuższy. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku produktów foliowych, które są o wiele szczelniejsze od lateksowych, a co za tym idzie – hel przez dłuższy czas utrzymuje się w ich wnętrzu. Czas ten wynosić może nawet do 7 dni.

Jeżeli chcemy, by Balony z helem na długi czas zachowały swoją trwałość, zaopatrzyć można się w specjalny żel służący do ich uszczelniania.

Tags: , ,